حمل بار آنلاین چه تاثیری بر هزینه های حمل بار گذاشته است

اپلیکیشن-باربری-انلاین-هزاربار

حمل بار آنلاین چه تاثیری بر هزینه های حمل بار گذاشته است

حمل بار آنلاین

متأسفانه حمل و نقل و حمل بار در کشور ما با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو است. شاید مشکلات اخیر رانندگان کامیون تنها یکی از نشانه‌ها و دلیلی بر وجود این معضلات باشد. بهرهوری پایین در حمل و نقل کشور علاوه بر تحمیل هزینههای اضافی به اقتصاد حمل و نقل و حمل بار کشور، تاثیر بر میزان درآمد و کیفیت بیش از نیم میلیون راننده کامیون و ماشین سنگین گذاشته است. نرخ پایین و ناعادلانه کرایه از مهم‌ترین مشکلات این صنف است، در حالی هزینه‌های حمل و نقل به خودی خود پایین نیست.
وجود دلالان، واسطه‌های متعدد غیرقانونی و سوداگرانی که بدون زحمت، معمولاً تا نیمی از هزینه حمل کالا را  به عنوان کمیسیون و حق بار تصاحب می‌کنند به معضلی بزرگ برای این صنعت و رانندگان تبدیل شده است. با نگاهی به راهکارهای به کار گرفته شده در سایر کشورها، وجود سامانه‌های هوشمند حمل و نقل و سامانه‌های هوشمند حمل بار را مشاهده می‌کنیم. سیستم‌هایی که با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و با حمایت رانندگان و صاحبان بار موجب افزایش بهره‌وری در حمل و نقل و حمل بار، کاهش هزینه های سربار و حذف واسطه ها و در نهایت افزایش رضایت راننده‌ها و صاحبان بار شده است. کشور ما نیز به تازگی میزبان چنین استارتاپ‌هایی مانند سامانه مدیریت یکپارچه حمل و نقل … بوده است که خوشبختانه در مدت کوتاه فعالیت خود به موفقیت‌هایی دست یافته است.
 پیش از این به دلیل نبود سامانه‌ای در کشور که رانندگان کامیون و سایر وسایل نقلیه حمل بار بتوانند بدون واسطه و برنامهریزی شده بار دریافت کنند، نیاز طراحی و اجرای ‌چنین پلتفرمی احساس می‌شد. کاهش دلالی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سامانه حمل و نقل و حمل بار هوشمند بوده است که کمک بسیار بزرگی به صنعت حمل و نقل و حمل بار کشور است و از تضییع حق رانندگان جلوگیری می‌کند. به‌طور مثال در سامانه مدیریت یکپارچه حمل و نقل ما و با کمک تابلو اعلان بار کشوری، بر اساس مبدأ و مقصد، نوع بار، تناژ و بسته‌بندی و فاکتورهای مختلف نرخ کرایه به‌طور دقیق، عادلانه و سریع مشخص میشود.

شرکت-باربری-هزاربار
حمل-بار-آنلاین-هزاربار

متأسفانه در کشور ما به موضوع بهره‌وری پایین در صنعت حمل و نقل و حمل بار توجه کافی صورت نگرفته و راهکاری‌های موثری برای آن اندیشیده نشده بود. به‌طور مثال راننده باری را به مقصدی حمل می‌کند اما به دلیل عدم وجود شبکه اطلاعاتی و سامانه‌ای که بتواند برای مسیر بازگشت بار دریافت کند مجبور به بازگشت بدون بار است و یا مجبور به توقف‌های طولانی در صف می‌شود تا بتواند بار دریافت کند. این مساله موجب صرف هزینه‌های اضافی و کاهش ایجاد ارزش افزوده‌ای کمتر از ظرفیت‌ها می‌شود.
سامانه مدیریت یکپارچه حمل و نقل ما با استفاده از اپلیکیشن حمل بار خود به عنوان یکی از فعال‌ترین بازیگران سامانه هوشمند حمل بار در ایران است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز، در سراسر کشور امکان دریافت نزدیک‌ترین بار ثبت شده در سامانه را به راننده می‌دهد. با این سامانه رانندگان قادر خواهند بود برای مسیرهای بازگشت نیز برنامه‌ریزی کرده و درآمد خود را افزایش دهند. همچنین صاحبان بار شامل کارخانجات، صنایع مختلف و … نیز می‌توانند با انتخاب سامانه مدیریت یکپارچه حمل و نقل ما کارآمدترین شیوه برای حمل بار خود را در اختیار بگیرند.
قیمت‌گذاری در این سامانه با استفاده از فناوری‌های روز و متناسب با شرایط مختلف تعیین می‌گردد. شفافیت یکی از نقاط مزیت‌های سامانه‌های هوشمند حمل و نقل و حمل بار است. شفافیت این سامانه در همه ابعاد اعم از نرخ گذاری و کمیسیون رعایت می‌شود.
لازم به ذکر است علاوه بر رانندگان، سعی شده است به صورت جامع، هم منافع رانندگان و هم منافع صاحبین بار در نظر گرفته شود. صاحبین بار می‌توانند به صورت آنلاین از نحوه‌ حمل بار، موقعیت و دیگر اطلاعات نظیر گزارش سفارشات قبل و حسابداری و … مطلع شوند و همچنین با سیستم قیمتگذاری از تناسب قیمت با مشخصات سفارش خود اطمینان حاصل کنند.
هم رانندگان و هم صاحبان بار می‌توانند اپلیکیشن حمل بار آنلاین را دانلود کرده و از امکانات متعدد ان بهره مند شوند.

آخرین مطالب

دیدگاه ها بسته شده اند.