آشنایی با انواع ماشین ترانزیت در باربری

group trucks parked row 342744 533

آشنایی با انواع ماشین ترانزیت در باربری

کامیون

تعریفی که ویکی پدیا از کامیون ارائه کرده به این شکل است : کامیون (به فرانسوی: Camion) (به انگلیسی: Truck یا Lorry)، یکی از وسایل نقلیه موتوری باری است که قسمت بارگیر آن به صورت پیوسته به کشنده متصل است. از کامیون بیش‌تر برای ترابری کالا و مواد سنگین استفاده می‌شود و به‌عنوان ماشین آتش‌نشانی نیز از آن استفاده می‌شود. کامیون‌ها ظرفیت حمل ۶ تن بار یا بیش‌تر را دارند.

اما در تعریف تخصصی به وسیله نقلیه موتوری که برای حمل و نقل زمینی بارهای سنگین استفاده میشود کامیون می گویند. کامیون ها دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نوع اتصال بارکش , ظرفیت حجمی ,  ظرفیت وزنی بار در دسته بندی های متفاوت جای می گیرند. کمترین ظرفیت وزنی که کامیونت ها حمل می کنند 3 تن است و این مقدار برای کامیون ها 6 تن می باشد.

کامیون ها (trucks) ها و یا کشنده ها، جزو ماشین الات سنگینی هستند که عمده کار آنها جابجایی و حمل بارهای سنگین می باشد. کامیون ها بر اساس قدرت، حجم میزان بار حمل شده، نوع چرخ، روش تخلیه و … تقسیم بندی می شوند.

ماشین-ترانزیت-هزاربار
ماشین-ترانزیت-هزاربار

تریلی

تریلی ها یکی از انواع ماشین ترانزیت محسوب می شوند که دارای مدل های بسیار مختلفی هستند. برخی از مدل های این ماشین شامل تریلی کفی و لبه دار است که هر کدام از آن ها برای انجام کاری مناسب می باشند. از تریلی هایی مانند تریلی کفی برای حمل و نقل زمینی ماشین های سواری و سبک استفاده می شود. قطعا در سطح شهر دیده اید که ماشین های صفر کیلومتر توسط این تریلی ها وارد شهر و سپس نمایندگی می شوند. ساختار تریلی های کفی به شکلی است که فاقد لبه و دیواره است. به همین دلیل بارگیری و تخلیه بار به آسانی انجام می شود. ظرفیت تحمل وزن بار بستگی به مدل تریلی دارد اما معمولا بین ۱۵تا ۲۲ تن قابلیت تحمل وزن را دارند.

حمل-و-نقل-بار-آنلاین

کامیون اتاق دار

کامیون های اتاق دار به نام خاورهای روباز نیز شناخته می شوند. همان طور که از نام این کامیون پیداست برای حمل و نقل وسایل و موادی که دارای ارتفاع هستند بکار می رود. زیرا دارای لبه هایی به ارتفاع ۱٫۵ متر هستند. ارتفاع لبه از کف حساب می شود و معمولا برای حمل و نقل مواد غذایی ، برنج و …. کاربرد دارد.

باربری-آنلاین
سامانه-حمل-و-نقل بار-آنلاین

آخرین مطالب

دیدگاه ها بسته شده اند.